background

עוזבים את הווילות, עולים לפנטהאוז!

מיוחד למגזין אלדר - עולים קומה

מאת:

הטרנד של עזיבת וילות צמודות קרקע לטובת פנטהאוזים יוקרתיים, שהחל במטרופולינים ברחבי העולם, גלש מתל אביב לכל הערים הגדולות בישראל. בראשון לציון התופעה מקבלת טוויסט מעניין במיוחד: מה שזכה לכינוי “משדרגי דיור”, בו תושבים עוזבים את שכונות הווילות הישנות לטובת פנטהאוזים חדשים, מוצא את הדיירים נהנים משני העולמות – גם פרטיות וביטחון וגם מגורים במרכז העיר

ראשון לציון מחזקת את מעמדה כאחת הערים החשובות בישראל, לא רק בזכות המיקום שלה ובזכות רבע מיליון התושבים שבה. העיר, הנמצאת בגבול הדרומי של גוש דן, פיתחה בשנים האחרונות את כל התשתיות העירוניות הדרושות לסגנון חיים אורבני פעיל: ממגוון מקומות עבודה בעיר עצמה, דרך מקומות פנאי ובילוי וכלה בחוף ים עוצר נשימה. כל אלה גורמים לביקוש מתמיד למגורים בראשון לציון מקרב כל שכבות האוכלוסייה.

כמו בכל עיר גדולה, אנו עדים גם בראשון לציון לתופעה שזכתה בשפה המקצועית לכינוי “משדרגי דיור”. לעומת המושג “משפרי דיור” שנהוג ליחסו למשפחות המוסיפות חדר לדירת המגורים שלהם, משדרגי הדיור הן משפחות הבוחרות להשתחרר מהבית הפרטי מרובה המפלסים, בעל עלויות האחזקה הגבוהות ושחיקה גבוהה של המבנה ולעבור לפנטהאוזים במפלס אחד בפרויקטים חדשים במרכז העיר, המאפשרים להם לנצל את היכולות הכלכליות שלהם, את הפנאי וכמובן, את סגנון החיים היוקרתי שמעניקים פנטהאוזים בפרויקטים נחשקים- טרקלין דיירים, דירות עם נוף לים ומפרט טכני עדכני.

בעלי הווילות היוקרתיות מחפשים קונים

כדי להבין עד כמה הטרנד של מעבר מווילות לפנטהאוזים חזק בעיר, כדאי לקפוץ לשכונת מישור הנוף: בשכונת הווילות היוקרתיות ניתן למצוא לאחרונה יותר ויותר נכסים העומדים למכירה. בדיקה עם בעלי הנכס מדגישה את הטרנד האורבני: בעלי הבתים הפרטיים מעוניינים להשתחרר מהבית הפרטי, על העלויות הכרוכות באחזקתו ועל עלויות האבטחה שלו, תוך שמירה על הפרטיות והביטחון שמעניק פנטהאוז.

מה מחפשים מוכרי הווילות? “אנחנו מאוד אוהבים את ראשון לציון ובמיוחד את סביבת המגורים שלנו. חשוב לנו להישאר בתוך הקהילה שלנו ולהמשיך ולהסתובב ברחובות המוכרים לנו. עם זאת, הבית הפרטי כבר אינו אופציה מבחינתנו”, אומר שאול – בעל משרד עורכי דין בעיר, “ומוסיף: רעייתי ואני מתחזקים זה מספר שנים את החלום לעבור להתגורר בפנטהאוז בעיר. מבחינתנו עכשיו זה הזמן הטוב ביותר לעשות את זה, כדי שנוכל למצות את הפנאי שלנו וליהנות מסביבת מגורים שמתאימה לצרכים שלנו כעת”.

משדרגי דיור – טרנד עולמי

רונן יפו – מנכ”ל אלעד מגורים, הבונה את שכונת אורבן ראשונים, אומר בהקשר זה “מדובר בתופעה עולמית ותיקה, שהכתה שורשים בתל אביב ועתה היא מגיעה לכל הערים הגדולות בישראל. המשפחות משכונת מישור הנוף בראשון, ומשכונות וילות אחרות באזור גוש דן מחפשות פנטהאוזים רחבי ידיים, המאפשרים להן ליהנות מהשקט והפרטיות של בית פרטי, עם תחושת הביטחון והנוחות של פרויקט יוקרה.

“רשימת הדרישות של אוכלוסייה זו מאוד ברורה: הם מבקשים פנטהאוזים רחבי ידיים במפלס אחד. במקביל לבדיקת המפרט ווידוא שמדובר בסטנדרטים הגבוהים ביותר בשוק בכל מרכיביו, הם מחפשים מיקום שישחרר אותם מהרכב הפרטי, יאפשר להם להגיע לבית קפה או לקניון ברגל ועדיין ישאיר אותם בקרבה מקסימלית לצירי התנועה הראשיים”.

כחלק מהמגמה המתחזקת של אורח חיים בריא, מחפשים הרוכשים סביבה עירונית אבל כזאת שכוללת גם פארקים, מרחבים פתוחים וכמובן – גם גינות משחק לילדים. כך הם יכולים לצאת להליכה או לריצה בבוקר, לרדת עם הילדים לשחק בפארק אחרי העבודה ובערב לקפוץ לסרט או סתם למסעדה עם חברים.

פנטהאוז 4 - אורבן ראשונים

Urban Life

אז איך מוצאים פנטהאוזים שיענו לרשימת הדרישות המפורטת והבלתי מתפשרת של אותם דיירים פוטנציאלים? ויקטור בובליל, מנהל המכירות של פרויקט אורבן ראשונים מסביר: “אני חושב שאחד היתרונות הבולטים שלנו, שגורם לרבים להתעניין ביתר שאת בפרויקט שלנו הוא המיקום שלנו. הצלחנו ליצור תמהיל של יתרונות במיקום: אנחנו נמצאים מרחק הליכה מתחנת הרכבת, מקניון עזריאלי החדש ומרחוב הרצל הראשי בעיר, מה שמאפשר להגיע בהליכה לכל מקום וליהנות מאורח חיים בריא ופעיל. לצד כל אלה אנו נמצאים בסמיכות לכביש 431, לאיילון ולכביש שש, כך שניתן להגיע מהפרויקט לכל מקום בארץ במהירות ובנוחות.

“לצד כל אלה, השקענו מחשבה יתרה בתכנון סביבת הפרויקט, בחיבור שלו לפארק הירוק שמסביבנו ולחללים ולמתקנים המשותפים, המאפשרים יצירת קהילה אמתית שתורכב מדיירי הבניינים.

“כאמור, מי שמוותר על הווילה הפרטית מחפש בעיקר את הפנטהאוזים, וגם כאן, התאמנו את התכנון שלנו לדרישות הללו. אנו מציעים דירות ענק בגודל של 160-180 מ”ר, עם מרפסת של 50-70 מ”ר והכול במפלס אחד רחב ידיים. התכנון הפנימי של אותם פנטהאוזים מעניק תחושה יוקרתית, אינטימית וחשוב מכל – מאפשר לדיירים להרגיש שהם בווילה שממוקמת בקצה הבניין. במקביל לכל אלה אנו מעניקים לדיירים מפרט יוקרתי”.

בנייני מגורים - אורבן ראשונים

עסקה משתלמת לאורך זמן

ידוע כי במרבית המקרים פנטהאוזים יקרים יותר מבתים פרטיים. יתר על כן, בעוד שפנטהאוזים נהנים מהשבחת ערך לאורך זמן, הרי שבתים פרטיים סובלים מהתופעה ההפוכה – בתים פרטיים נוטים להתיישן וכאשר הם נמכרים, מקץ 20 שנה לאחר בנייתם, ברב המקרים הרוכשים יערכו שיפוץ מקיף שעשוי אף להגיע לבניה מחדש של הבית. עובדה זו משפיעה על מחיר המכירה באופן משמעותי.

במקרה של הפנטהאוזים, חשוב לזכור כי הם מהווים מעין נישה נפרדת בענף הנדל”ן משום שבניגוד לדירות סטנדרטיות, מספר הפנטהאוזים מוגבל משמעותית. לכן, הביקוש עבורם יהיה תמיד בפער מול ההיצע, דבר שעשוי להבטיח תשואה הנובעת מהשבחת ערכו של הנכס.

בסביבת הפרויקט אורבן בראשונים המצב שונה במעט – נכון להיום, הפנטהאוזים מתומחרים במחירים תחרותיים, במיוחד למול הבתים הפרטיים באזור. סביר להניח כי הפערים בין הבתים הפרטיים והפנטהאוזים בפרויקט יצומצמו בשנים הקרובות, ככל שהפרויקט יתקדם.

לסיכום, קהל היעד של הפנטהאוזים בראשון לציון ובערים הגדולות האחרות בישראל, רואה במגורים בפנטהאוז צבר יתרונות שמתאים במיוחד לסגנון החיים הנוכחי של האוכלוסייה הבוגרת בישראל: מצד אחד הם נהנים מכל היתרונות הגלומים במגורים בפרויקט יוקרה, מהפרטיות, הנוף והעיצוב שבפנטהאוז, ומצד שני הם מכירים בערכה הכלכלי של העסקה ובפוטנציאל שלה לטווח ארוך.

X
צור קשר

מידע נוסף מנציג הפרוייקט

צור קשר


Scroll up
דלג לתוכן
הגעת לתפריט הנגישות, לחץ ENTER על מנת לדלג על התפריט.